Výklad karet - SandraObchodní podmínky

- - - - -


copyright © 2007- 2024
Websluzby.eu

Největší záhady světa - Záhada mořského hada rozluštěna?


Obyvatel podmořských hlubin, kterého v prosinci roku 1955 vyplavilo moře ve Venice v Kalifornonii, se nápadně podobal podivným bytostem, popisovaným nejrůznějšími lodními posádkami. Zdechlina z Venice byla dlouhá téměř pět metrů, měřila v průměru asi třicet pět centimetrů a měla ploutve a hadí hlavu. Vážila asi tři sta padesát kilogramů.
Když Joe Korhummel z Redwood City o té příšeře slyšel, vybavilo se mu jiné zvíře-to, které uvízlo na mělčině poblíž Redwoodu v červnu roku 1955. Viděl tenkrát, jak se něco zmítá na skále hned u pobřeží, a sešplhal k tomu, aby se lépe podíval, co to je. To, co uviděl, ho rozhodně neuklidnilo.
Joe náhle zjistil, že se dívá na obrovské hadovité zvíře, dlouhé asi pět až pět a půl metru, hnědozelené barvy, s vějířovitou ploutví hned za hadí hlavou. Měřilo v průměru nejméně třicet centimetrů a snažilo se vymanit ze skalní rozsedliny, kde bylo zaklíněné. Manželka na Joea křičela, ať jde okamžitě od toho, a jak se tak Joe díval na to zmítající se monstrum, napadlo ho, že je to dobrá rada, a urychleně se podle ní zařídil.
Tato dvě popisovaná zvířata se navzájem výrazně podobají, stejně jako se shodují další zprávy o pozorování mořských hadů. Všechna ta spatřená zvířata se také podobají stvoření známému jako Regalecus, které žije v tisícimetrových hloubkách a na povrch vyplouvá pouze v případě, že má nějaké závažné problémy. Je to dlouhé, hadovité zvíře, které může v průměru dosáhnout až třiceti centimetrů. Podél celého těla se mu táhne stužkovitá ploutev. Na hadí hlavě mu vykukují dva růžky, které vypadají jako jakési antény-což také mohou být.
V muzeu v San Diegu je vystaven jeden vycpaný jedinec. Je dlouhý šest a půl metru, a když ho před lety vyplavilo moře, vážil dvě stě sedmdesát kilogramů. Je to jeden z mála případů, kdy bylo tělo zvířete nalezeno nepoškozené. Je dost dobře možné, že hadovitý Regalecus může dorůst obrovských rozměrů. Pokud ano, vysvětlovalo by to ony spousty zpráv o spatření mořských příšer, pro které jinak nemáme žádné vysvětlení.

  • Autor: Frank Edwards
  • Název knihy: Frank Edwards Záhadný svět – Největší záhady světa.
  • Rok vydání: 1994
  • Číslo vydání: první
  • Nakladatelství: Dialog
  • Počet stran: 200
  • Redakce: Oldřich Škrbel a Roman Karpaš.zpět na hlavní přehled záhad světakartářka Sandra

Výklad karet - Sandra

MLM lidé.cz - databáze kontaktů na lidi, kteří se zajímají o MLM

Tarot zdarma


Výklad karet - SandraWebZdarma.cz