Výklad karet - SandraObchodní podmínky

- - - - -


copyright © 2007- 2024
Websluzby.eu

Největší záhady světa - Záhadný náhrobek.


Lidé z Marionu v Ohiu si už dávno zvykli na ten podivný náhrobek, který stojí ve východním koutě místního hřbitova.
Je to působivý monument, elegantní kuželovitý sloup ze světlé žuly, který má na vrcholu kouli z černého mramoru o průměru asi jednoho metru. Památník byl vztyčen roku 1897 nad hrobem Charlese Merchanta a šesti dalších členů jeho rodiny.
Až do července roku 1905 to byl jen jeden ze stovek náhrobků na místním hřbitově.
Onoho letního rána si jeden místní zaměstnanec všiml, že těžká mramorová koule na vrcholu Merchantova náhrobku byla v poněkud jiné poloze než dosud. Celá koule o váze několika set kilogramů byla zcela zřejmě o několik centimetrů otočena a bylo tak možné spatřit nerovný povrch místa, které původně spočívalo přímo na podstavci. Určitě to nebylo dílo nějakých šprýmařů, protože koule byla tak těžká, že k jejímu nadzvednutí by byl potřeba přinejmenším jednoduchý kladkostroj.
Ve snaze zabránit dalšímu otáčení zalili zaměstnanci hřbitova vršek sloupu, na kterém koule spočívala, olovem a betonem. Po dvou měsících se však velká černá koule otočila o čtvrt metru a část, která byla původně vespod se tak objevila na jejím boku, stejně jako předtím.
Mezi davy zvědavců, kteří se na ten div přišli podívat, byli i někteří vědci. Jeden z nich , geolog, posoudil všechny okolnosti a vyvodil z nich závěr, že otáčení těžké mramorové koule je jen výsledkem nerovnoměrného rozložení slunečního záření-zatímco na jednu stranu koule svítilo slunce, druhá strana zůstávala ve stínu. Jiní vědci však poukázali na to, že kdyby se koule otáčela v důsledku tepelné rozpínavosti, musela by se otáčet směrem k jihu-avšak ona se posunovala na opačnou stranu.
Časem příval článků v novinách a časopisech ustal a celý případ utichl. Stále se však najdou lidé, kteří se na ten podivný náhrobek chodí dívat a snaží se najít vysvětlení.
A černá koule na hřbitově v Marion-stejně jako řeka Odl Man-se stále pohybuje.

  • Autor: Frank Edwards
  • Název knihy: Frank Edwards Záhadný svět – Největší záhady světa.
  • Rok vydání: 1994
  • Číslo vydání: první
  • Nakladatelství: Dialog
  • Počet stran: 200
  • Redakce: Oldřich Škrbel a Roman Karpaš.zpět na hlavní přehled záhad světakartářka Sandra

Výklad karet - Sandra

MLM lidé.cz - databáze kontaktů na lidi, kteří se zajímají o MLM

Tarot zdarma


Výklad karet - SandraWebZdarma.cz