Výklad karet - SandraObchodní podmínky

- - - - -


copyright © 2007- 2024
Websluzby.eu

Největší záhady světa - Rakev, která se vrátila domů.


Jeden z nejpodivuhodnějších příběhů, s jakým jsem se kdy setkal, je zároveň také jedním z nejlépe zdokumentovaných. Je to příběh i životě a smrti Charlese Coghlana, který se narodil v roce 1841 na ostrově Prince Edwarda, nedaleko východního pobřeží Kanady. Pocházel z chudé irské rodiny, a když dorostl do školního věku, sousedé se složili a poslali ho do Anglie do školy. Charles po čase s vyznamenáním ukončil univerzitu a k nelibosti své rodiny se rozhodl, že se stane hercem.
Coghlanovi byli známi neměnností svých rozhodnutí a Charles v tomto ohledu nebyl výjimkou. Když mu rodiče řekli, aby se nevracel domů, nevzdá-li se svých divadelních ambicí, Charles-jako pravý Coghlan-se jenom utvrdil v předsevzetí, že dosáhne úspěchu na divadelní scéně. Během své skvělé kariéry hrál Charles většinou sám sebe-satiricky bystrého, vtipného, zatrpklého muže s ostrým jazykem. (Jako svého náhradníka získal mladíka jménem Monty Wooley, který později s velkým úspěchem napodoboval Coghlanovy způsoby ve filmu.)
Jednoho dne Coghlan navštívil cikánku, která mu vyčetla z ruky, že zemře na vrcholu své slávy v jednom městě na jihu Spojených států a že nenalezne klid, dokud se nevrátí do svého rodiště na ostrov Prince Edwarda. Coghlan se o této předpovědi mnohokrát zmínil před svými přáteli, bylo zřejmé, že na něj udělala hluboký dojem.
V roce 1898, když hrál v Gavestonu v Texasu Hamleta, Coghlan náhle zemřel a byl pohřben na místním hřbitově.
O dva roky později se přes toto nešťastné město přehnal mocný hurikán a spláchl celý hřbitov, nacházející se na písku, do moře. Přestože Coghlanova rodina vypsala velikou odměnu, rakev slavného herce nebyla k nalezení.
V říjnu roku 1908, osm let a jeden měsíc po gavestonském hurikánu, objevil jakýsi rybář na ostrově Prince Edwarda velkou bednu, pokrytou řasami a vilejší, kterou moře vyplavilo na pláž. Byla to rakev s pozůstatky Charlese Coghlana a nalezla se i stříbrná destička, podle které byl identifikován. Konečně se tedy vrátil domů, na ostrůvek vzdálený pět tisíc kilometrů od místa, kde byl pohřben- přesně tak, jak mu to před mnoha lety prorokovala neznámá cikánka. Charles Coghlan-kterého moře vrátilo domů- byl pohřben na hřbitově u kostela, kde byl před šedesáti sedmi lety pokřtěn. Je to jeden z nejpodivuhodnějších příběhů, jaké znám.

  • Autor: Frank Edwards
  • Název knihy: Frank Edwards Záhadný svět – Největší záhady světa.
  • Rok vydání: 1994
  • Číslo vydání: první
  • Nakladatelství: Dialog
  • Počet stran: 200
  • Redakce: Oldřich Škrbel a Roman Karpaš.zpět na hlavní přehled záhad světakartářka Sandra

Výklad karet - Sandra

MLM lidé.cz - databáze kontaktů na lidi, kteří se zajímají o MLM

Tarot zdarma


Výklad karet - SandraWebZdarma.cz