Výklad karet - SandraObchodní podmínky

- - - - -


copyright © 2007- 2024
Websluzby.eu

Největší záhady světa - Monstrum na pláži.


Ačkoli na tom stovky vědců pracovaly přes dva roky, nikdo z nich nebyl schopen určit, co to bylo za živočicha, kterého moře vyvrhlo na pobřeží.
Ono podivné stvoření bylo zřejmě vyplaveno na pláž v polovině června roku 1960, kdy se nad Tasmánií přehnala jedna z nejhorších bouří v historii. Když pominul nejsilnější nápor krupobití, sháněl rančer Ben Fenton s několika svými muži poplašený dobytek nedaleko pláže, která leží asi tři kilometry od místa, kde se řeka Interview vlévá do moře. Dva z honáků přišli za panem Fentonem, že našli na pláži obrovskou, chlupy pokrytou masu čehosi podivného. Pan Fenton přišel, podivil se....a ohlásil nález úřadům. Když tu věc prozkoumali vládou pověření přírodovědci, přispěchali na místo i další badatelé, někteří z nich dokonce i helikoptérou, aby se na to odlehlé místo dostali co nejrychleji.
Nalezli tam pozůstatky vědě dosud neznámého gigantického stvoření. Zvíře bylo přibližně kruhovitého tvaru, asi šest metrů dlouhé a v prostředku asi dva metry tlusté. Jeho tělo sestávalo z jakési vláknité bílé hmoty a bylo pokryto tuhými hnědými chlupy, pod kterými byla ochranná vrstva asi tři centimetry tlusté kůže, která byla tak tuhá, že ani sekera na ní nezanechala žádné výraznější stopy. Ve snaze získat vzorek pro laboratorní vyšetření strávili dva dobře fyzicky vybavení vědci více než hodinu sekáním oné věci ostrou sekerou.
Vědecké výzkumy jen učinily tajemství ještě tajemnějším. V žádných dosavadních záznamech se totiž neobjevilo nic, co by alespoň vzdáleně připomínalo hmotu nebo bytost nalezenou na pláži. Uznávaní zoologové prozkoumali celý objekt a potvrdili, že to v žádném případě není část velryby. Další vědci, kteří záhadu zkoumali, prohlásili, že to rozhodně není ani část žádné známé bytosti. Když se otázka o podivuhodném stvoření dostala v březnu 1960 až do australského parlamentu, narychlo sestavený tým vědců se opět vypravil do Tasmánie na pláž, aby konečně celou záhadu vyřešil. Učenci měli zůstat na pláži několik týdnů.
Zůstali tam pouhé dvacet čtyři hodiny. Oficiální zpráva oznamovala, že to bylo obrovské zvíře...dál už se vědci shodli pouze na tom, že se to nepodobá absolutně ničemu, co kdy v životě. O rok později tasmánské monstrum pořád leželo na pláži-stále ještě neidentifikované.

  • Autor: Frank Edwards
  • Název knihy: Frank Edwards Záhadný svět – Největší záhady světa.
  • Rok vydání: 1994
  • Číslo vydání: první
  • Nakladatelství: Dialog
  • Počet stran: 200
  • Redakce: Oldřich Škrbel a Roman Karpaš.zpět na hlavní přehled záhad světakartářka Sandra

Výklad karet - Sandra

MLM lidé.cz - databáze kontaktů na lidi, kteří se zajímají o MLM

Tarot zdarma


Výklad karet - SandraWebZdarma.cz