Výklad karet - SandraObchodní podmínky

- - - - -


copyright © 2007- 2024
Websluzby.eu

Největší záhady světa - Prokletý zámek.


Je-li možné, aby nějaká stavba byla prokletá, potom zámek Miramar je jednou z nich. Krásný a vznešený zámek stojí u modrého Jaderského moře nedaleko Terstu-a mnoho těch, kteří znají tento palác a jeho historii, věří, že je prokletý. Důkazy? Zde je příběh zámku Miramar....
Rakouský císař František Josef I. ho nechal postavit kolem poloviny devatenáctého století jako dárek pro svého bratra, arcivévodu Maxmiliána. Arcivévoda však žil v zámku jen několik let, potom ho opustil, aby se stal mexickým císařem. Toto dobrodružství ho přivedlo až před popravčí četu.
Další, kdo sídlil v neblahém zámku, byla Maxmiliánova švagrová, rakouská císařovna Alžběta, a její syn Rudolf, dědic rakouského trůnu. V roce 1889 byli Rudolf a jeho žena nalezeni v Mayerlingu u Vídně-zastřeleni. Císařovna Alžběta byla o devět let později v Ženevě ubodána k smrti.
To už se šeptalo o tom, že zámek Miramar je prokletý. Arcivévoda František Ferdinand, Rudolfův bratranec, který byl další na řadě jako čekatel na trůn, se tomu jen smál, nazýval to hloupou pověrčivostí....a nastěhoval se do zámku. I on však zaplatil životem-byl totiž i se svou ženou zastřelen v ulicích Sarajeva-a jejich smrt byla jiskrou, která zažehla první světovou válku.
Maxmilián, Rudolf, Alžběta, dále František Ferdinand a jeho žena.... všichni byli obyvateli prokletého zámku....a všichni se nakonec stali oběťmi násilí. Kdo dál?
Po skončení první světové války připadl zámek spolu s Terstem Itálii jako část válečných reparací. Vévodovi z Aosty se splnilo přání-nastěhoval se do zámku Miramar a na nějaký čas vypadaly jeho vyhlídky do budoucna radostně. Podporoval Mussoliniho a byl jmenován místokrálem Etiopie...asi proto, aby nakonec bídně zahynul ve vězení za války v Britské východní Africe.
Po druhé světové válce byl Terst na čas obsazen americkými vojsky a zámek se stal dočasným sídlem generálmajora Bryanta Moora a generálmajora Bernice McFaddena. Oba zemřeli na infarkt.
Někteří lidé stále věří, že na zámku Miramar leží neblahé prokletí.

  • Autor: Frank Edwards
  • Název knihy: Frank Edwards Záhadný svět – Největší záhady světa.
  • Rok vydání: 1994
  • Číslo vydání: první
  • Nakladatelství: Dialog
  • Počet stran: 200
  • Redakce: Oldřich Škrbel a Roman Karpaš.zpět na hlavní přehled záhad světakartářka Sandra

Výklad karet - Sandra

MLM lidé.cz - databáze kontaktů na lidi, kteří se zajímají o MLM

Tarot zdarma


Výklad karet - SandraWebZdarma.cz