Výklad karet - SandraObchodní podmínky

- - - - -


copyright © 2007- 2024
Websluzby.eu

Největší záhady světa - Falešné citace.


Zdrojem mrzutostí mnoha slavných lidí jsou citace jejich prohlášení-prohlášení, která nikdy neučinili....a nechtěli učinit.
Generál Cambronne, nedůtklivý stoupenec Napoleonův, je často citován, že řekl: ,,Stará garda zahyne-ale nikdy se nevzdá!'' Je to jistě hrdinské prohlášení a učinil prý ho v bitvě u Waterloo, když se kolem něj shromáždily zbytky jeho armády, tváří v tvář naprostému zničení. Pouze jedna věc na tomto příběhu nehraje. Generál Cambronne to nikdy neřekl. Strávil zbytek svého života popíráním, že by kdy něco takového pronesl-nebo že by to byl mohl říct. Ale tento protivný citát ho pronásledoval i do hrobu-je vyryt na generálově náhrobní desce. Mnohokrát zdůrazňoval, že by bylo zcela absurdní, kdyby řekl, že ,,Stará garda zahyne, ale nikdy se nevzdá...., '' protože stará garda vůbec nezahynula, ona se vzdala!
Klasickým příkladem z modernější doby je velitel amerických vojenských sil v Evropě za první světové války-generál Hohn J. Pershing. V tisících publikací je otištěna fotografie, na níž velitel stojí vedle Lafayettovy hrobky v Paříži. Titulek cituje Pershinga, jak říká: ,,Jsme tady, Lafayette! '' Je to skvělá věta, historická-jenže Pershing ji nikdy nevyslovil...ani ho to nenapadlo. V roce 1931 napsal o svém životě knihu, kde uvádí: ,,Omylem se o mě říká, že jsem 4. června 1917 stál u Lafayettovy hrobky v Paříži a že jsem řekl: ,,Jsme tady, Lafayette! Je to natolik příhodný výrok, že bych si přál, abych ho pronesl-ale nestalo se to. Uznání za něj patří mému dobrému příteli plukovníku Standhopeovi. '' Nicméně plukovník byl zapomenut a citát následoval Pershinga až do hrobu-a do historických knih.
Jiným velice známým příkladem je věta přisuzovaná Voltaireovi, která se dlouhá léta vyskytovala dokonce v tiráži mnoha novin, včetně New York Herald Tribune: ,,Nesouhlasím s tím, co říkáš, ale až do smrti budu hájit tvé právo to říci. '' Studující Voltairova díla nakonec vystopovali původ tohoto rčení u Evelyn Hallové, která přiznala, že to Voltaire nikdy nevyslovil..., ale že ona ho uváděla jako autora, protože ,,to znělo přesně tak, jak by to řekl on! ''

  • Autor: Frank Edwards
  • Název knihy: Frank Edwards Záhadný svět – Největší záhady světa.
  • Rok vydání: 1994
  • Číslo vydání: první
  • Nakladatelství: Dialog
  • Počet stran: 200
  • Redakce: Oldřich Škrbel a Roman Karpaš.zpět na hlavní přehled záhad světakartářka Sandra

Výklad karet - Sandra

MLM lidé.cz - databáze kontaktů na lidi, kteří se zajímají o MLM

Tarot zdarma


Výklad karet - SandraWebZdarma.cz