Výklad karet - SandraObchodní podmínky

- - - - -


copyright © 2007- 2024
Websluzby.eu

Největší záhady světa - S půlkou mozku.


Říkejme té holčičce Marie, ačkoli to není její pravé jméno. Vzhledem k charakteru jejího postižení a léčení, které podstoupila, nechtěli doktoři odhalit její pravou identitu. Zde je tedy její podivuhodný příběh, poskládaný z nemocničních záznamů.
Když byl Marii rok, dostala chorobu známou pod názvem spavá nemoc. Týdny se pohybovala mezi životem a smrtí, a když konečně překonala krizi, zůstala na půl těla ochrnutá. Navíc tahle sladká modrooká roční blondýnka prodělala drastickou změnu osobnosti. Bývala hravá a veselá-a teď se z ní stal mrzout a protiva. Křičela, a kdykoli se jí dostala do ruky hračka, rozbila ji. A jako by to nestačilo, začala trpět záchvaty: mívala dvacet až třicet záchvatů denně. Bylo zřejmé, že jestli to takhle půjde dál, dítě bude muset být umístěno v ústavu. Doktoři se poradili a usoudili, že existuje ještě jedna možnost...poslední možnost pro malou Marii vyhrát bitvu s poškozeným mozkem.
Když to její stav dovolil, byla Marie převezena do nemocnice Westley v Chicagu. Zdálo se totiž, že to byla pouze jedna polovina mozku, která způsobovala všechny ty problémy-její příšerné chování i záchvaty. A tak doktoři usoudili, že by operace této části mozku mohla pomoci-pokud ji Marie vůbec přežije. Zákrok trval přesně čtyři hodiny a třicet pět minut a 14. května 1951 při něm doktoři odstranili část Mariina mozku. Výsledky operace předčily i ty nejtroufalejší naděje. Během tří týdnů se stav děvčátka prokazatelně zlepšil. Doktoři s potěšením konstatovali, že zbylá polovina mozku převzala všechny důležité funkce. Smysly malé Marie zůstaly ostré. Záchvaty přestaly. Její levá strana byla sice stále ochrnutá, ale i tady se objevily náznaky zlepšení. A možná nejpozoruhodnější bylo, že ono vzpurné, náladové a mrzuté dítě se opět změnilo ve veselou a hravou holčičku. Pět let po operaci se zdravotní stav malé Marie stále zlepšoval-zázrak moderní vědy.

  • Autor: Frank Edwards
  • Název knihy: Frank Edwards Záhadný svět – Největší záhady světa.
  • Rok vydání: 1994
  • Číslo vydání: první
  • Nakladatelství: Dialog
  • Počet stran: 200
  • Redakce: Oldřich Škrbel a Roman Karpaš.zpět na hlavní přehled záhad světakartářka Sandra

Výklad karet - Sandra

MLM lidé.cz - databáze kontaktů na lidi, kteří se zajímají o MLM

Tarot zdarma


Výklad karet - SandraWebZdarma.cz