Výklad karet - SandraObchodní podmínky

- - - - -


copyright © 2007- 2024
Websluzby.eu

Největší záhady světa - Ptačí katastrofy.


V půli října roku 1846 se v některých částech Francie vyskytl podivný jev-červený déšť plný ptáků: mrtvých nebo polomrtvých. Comptes Rendus, svazek 23 a 24, obsahuje detaily o této unikátní nebeské polévce. Z vědeckých úvah ale není jasné, co způsobilo onu červenou barvu deště. Co se týče ptáků, kteří v tom divném dešti padali k zemi, byly to stovky nebo snad tisíce špinavých a potlučených křepelek, červenek, skřivanů, kachen a vodních slípek. Většina z nich byla pravděpodobně mrtvá již při dopadu. Jen nemnoho z nich se pokoušelo mávat při pádu křídly, čímž si prodloužili život o několik hodin. Vědci z Lyonu a z Grenoblu prozkoumali dostupné skutečnosti a učinili závěr, že se jedná o velice neobvyklý jev.
Přesto se podobné jevy vyskytly i jinde. V červnu roku 1896 vyvrhla obloha nad Baton Rouge v Louisianě značně početné hejno mrtvých ptáků. Jednoho jasného dne byli náhle vyděšení obyvatelé Baton Rouge zasypáni mrtvými datly, drozdy, kosy, špačky a několika mrtvými kachnami. Ti, kdo se zajímali o ornitologii, zjistili, že mezi stovkami ptačích druhů se vyskytovaly i druhy velice vzácné, a dokonce některé druhy zcela neznámé. Také se tam objevili ptáci, kteří vypadali jako kanárci. Ve světle těchto událostí teď můžeme zvážit příhodu, která se stala městskému policistovi v Capitole v Kalifornii jedné vlahé noci v srpnu roku 1960.
Ed Cunningham jel svým služebním vozem na obvyklou ohlídku ulicemi města: bylo krátce po půl třetí ráno.
Náhle se ve světle reflektorů cosi mihlo. Ať už to bylo cokoli, dopadlo to na silnici asi tři sta metrů před autem a párkrát to poskočilo. Že by po něm někdo něco hodil? Než se snad tím mohl více zamyslet, druhá taková věc-třetí-čtvrtá dopadla na silnici. To už policista rozpoznal, že to jsou ptáci. Velcí ptáci. Chtěl vystoupit z auta, aby tu podivnou záplavu blíže prozkoumal, ale brzy si to rozmyslel.
,,Když jsem zastavil auto, mrtví ptáci už padali všude kolem. Byli velcí a padali rychle, byli by mě jistě omráčili. Řekl jsem si, že bude rozumnější zůstat ve voze, '' vzpomíná pan Cunningham.
Když mu to okolnosti dovolily, policista odjel z Capitoly do Cliffside a potom do West Cliff Drive, asi sedm kilometrů po dálnici podél pobřeží. Dálnice, pláž a celé okolí bylo poseto mrtvými ptáky. Následujícího rána se obyvatelům postižené oblasti naskytla zvláštní podívaná-elektrické dráty byly ověšeny mrtvými ptáky jako girlandami. Další ptáci byli napíchnuti na televizních anténách a na plotech či vklíněni do křovin silou svého pádu. Ptáci byli identifikováni jako Soothy Shearings, druh buřňáka, jehož rozpětí křídel přesahuje sedmdesát pět a délka těla čtyřicet pět centimetrů. Jsou to tuláci Tichého oceánu, cestují ze svých hnízdišť v Austrálii přes pobřeží Japonska a Aleut a potom dolů na západní pobřeží Ameriky. Oficiální odhad říká, že v okolí Capitoly zahynulo asi čtyři tisíce těchto velikých ptáků. Další přibližně dva tisíce ptáků pád přežily, ale nebyly schopny se přemístit. Když však milosrdní občané odvlekli pochroumané ptáky zpátky k moři, vzpamatovali se většinou natolik, že mohli odletět.
Existuje mnoho teorií, které se snažily vysvětlit podivnou záplavu mrtvých buřňáků-špatná strava, oslnění městskými světly, nějaká vzácná ptačí nemoc....Pitva mrtvých ptáků však žádnou z těchto hypotéz nepotvrdila. Odborníci se shodli pouze na tom, že se ti ptáci zabili pádem. Ale proč spadli, to zůstává tajemstvím.

  • Autor: Frank Edwards
  • Název knihy: Frank Edwards Záhadný svět – Největší záhady světa.
  • Rok vydání: 1994
  • Číslo vydání: první
  • Nakladatelství: Dialog
  • Počet stran: 200
  • Redakce: Oldřich Škrbel a Roman Karpaš.zpět na hlavní přehled záhad světakartářka Sandra

Výklad karet - Sandra

MLM lidé.cz - databáze kontaktů na lidi, kteří se zajímají o MLM

Tarot zdarma


Výklad karet - SandraWebZdarma.cz