Výklad karet - SandraObchodní podmínky

- - - - -


copyright © 2007- 2024
Websluzby.eu

Největší záhady světa - Jeho alibi byla smrt!


Když policisté v Chicagu začali vyšetřovat pokus o vloupání do luxusního bytu na North Side, měli všechny důvody věřit, že vyšetřování bude krátké a jeho závěry konečné. Dva svědci totiž ujistili policii, že bezpečně poznali muže prchajícího ze scény zločinu. Stalo se to 4. dubna 1953 v půl druhé odpoledne-za jasného slunečného počasí, které zaručovalo velmi dobrou viditelnost. Zlodějem prý byl dvaatřicetiletý William Brooks. Svědkové ho viděli, jak utíká z domu poté, co se mu nepodařilo vypáčit pevné dveře bytu.
Byla to pravda nebo lež?
Chicagští detektivové Brookse brzy našli a předvedli ho k výslechu. Šroubovák, který objevili uschovaný v čalounění jeho auta, přesně odpovídal stopám na poškozených dveřích bytu. Během soudního líčení žalobce poukázal na fakt, že Brooks byl jen podmínečně propuštěn z vězení, a žádal, aby byl odsouzen na doživotí jako nenapravitelný recidivista.
Vyhlídky mladého vězně byly v tuto chvíli neveselé. Bez peněz a se záznamem v trestním rejstříku nemohl Brooks od soudu očekávat žádnou shovívavost. A nejhorší bylo, že se zdálo, že ani on sám nemá co říci na svou obranu.
Naštěstí pro něho bylo soudní líčení přerušeno a Brooks byl odeslán do cely , aby zde vyčkal do dalšího dne, kdy měl proces pokračovat. Ukázalo se, že tohle přerušení bylo přesně to, co potřeboval. Umožnilo totiž jeho obhájci, aby ověřil pravdivost neuvěřitelného příběhu, který mu Brooks sdělil.
Když se obviněný druhý den dostavil k přelíčení, vyprávěl Brooksův obhájce soudu podivuhodný příběh-jeho klient nemohl spáchat zločin, z něhož byl obviněn, protože byl v té době oficiálně mrtev!
V březnu roku 1953 byl Brooks na léčení se žaludečními vředy ve vojenské nemocnici. Když potom nemocnici opustil, jeho zdravotní karta byla omylem zaměněna za kartu vysloužilého vojáka téhož jména, který v nemocnici zemřel. V den, kdy se uskutečnil pokus o vloupání, že kterého byl Brooks obviněn, pobýval právě na úřadu pro vojenské vysloužilce v Chicagu, aby dokázal, že není mrtev a mohl tak nadále pobírat svůj vojenský invalidní důchod. Ve 13.44, zatímco Brooks stále čekal v úřadu pro vojenské vysloužilce, byl odtud odeslán telegram, který prokazoval jeho přítomnost-doklad, prokazující že Brooks nemohl být oním mužem, jehož svědkové o pouhých čtrnáct minut dříve na scéně zločinu, vzdálené několik kilometrů. Tím, že dokazoval úřadům, že není mrtev, dokázal William Brooks zároveň soudu, že je v případě pokusu o vloupání nevinen.

  • Autor: Frank Edwards
  • Název knihy: Frank Edwards Záhadný svět – Největší záhady světa.
  • Rok vydání: 1994
  • Číslo vydání: první
  • Nakladatelství: Dialog
  • Počet stran: 200
  • Redakce: Oldřich Škrbel a Roman Karpaš.zpět na hlavní přehled záhad světakartářka Sandra

Výklad karet - Sandra

MLM lidé.cz - databáze kontaktů na lidi, kteří se zajímají o MLM

Tarot zdarma


Výklad karet - SandraWebZdarma.cz