Výklad karet - SandraObchodní podmínky

- - - - -


copyright © 2007- 2024
Websluzby.eu

Největší záhady světa - Pravěké otisky prstů.


Práce archeologů je fascinující. Je to vlastně práce detektivů, kteří se snaží poskládat střípky důkazů, roztroušené tisíciletími, a sestavit z nich příběh lidstva.
Vzhledem k tomu, že první lidé často hledali úkryt v jeskyních, je jenom přirozené, že tato místa mohou poskytnout mnoho dokladů o jejich existenci. Nespočetné množství kreseb, vytvořených prsty, klacky či pochodněmi na stěnách jeskyní, je stále na mnoha místech zachováno-a některé z nich jsou překvapivě dobře provedeny. Čas od času se dokonce objeví zvláštnost, která pro nás zřejmě již navždy zůstane hádankou.
Jedním z takových případů je velká jeskyně Gargas v jižní Francii. Tady dávní obyvatelé obtiskli své dlaně do měkkého jílu, který kdysi tvořil blátivé stěny jeskyně, a vytvořili tak jakousi pravěkou sbírku otisků. V průběhu let jíl ztvrdnul a otisky jsou teď uschovány v polotvrdé hornině.
Dvě věci jsou na těchto otiscích zajímavé a nezvyklé. Otisky patřily mužům, ženám i docela malým dětem. Některé z nich byly udělány tak, že dlaně byly napřed do červené nebo žluté barvy a potom obtisknuty do jílu. V ostatních případech byly dlaně otištěny do jílu a barva byla namazána okolo, takže vytvořila obrysovou kresbu dlaně.
Ale to hrůzné, co nás zaráží na otiscích, které tak hojně nacházíme v gargaských jeskyních, je fakt, že na většině z nich-dokonce i na otiscích dlaní malých dětí-chybí jeden nebo více prstů. A na několika je dlaň úplně bez prstů-jenom pahýl, na kterém snad kdysi prsty byly!
Proč tomu tak je, nevíme. Nevědí to ani ti, kteří celý svůj život strávili studiem podobných problémů. Zůstává pouze příběh, uložený v měkkém kameni jeskynních zdí, vyzývající dnešního člověka, aby ho po dlouhých tisících let rozluštil.

  • Autor: Frank Edwards
  • Název knihy: Frank Edwards Záhadný svět – Největší záhady světa.
  • Rok vydání: 1994
  • Číslo vydání: první
  • Nakladatelství: Dialog
  • Počet stran: 200
  • Redakce: Oldřich Škrbel a Roman Karpaš.zpět na hlavní přehled záhad světakartářka Sandra

Výklad karet - Sandra

MLM lidé.cz - databáze kontaktů na lidi, kteří se zajímají o MLM

Tarot zdarma


Výklad karet - SandraWebZdarma.cz