Výklad karet - SandraObchodní podmínky

- - - - -


copyright © 2007- 2024
Websluzby.eu

Největší záhady světa - Africká mana.


Pro kmeny v centrální Angole v západní Africe není hlad nic neznámého. Kmen Selesů žije v koutě naší planety, který je snad jen rozmarem přírody, již po staletí. Když přijdou deště včas, mají Selesové dobrou úrodu a dostatek jídla. Ale když nastane sucho, což se stává často, celý kraj chřadne pod žhnoucím sluncem a lidé i zvířata trpí.
To se přihodilo i v březnu roku 1939. Již celé měsíce nezapršelo. Řeky se proměnily v prašné příkopy. Lovná zvěř odešla nebo pomřela. Ptáci zmizeli. Obilí a další plodiny seschly a kobylky se už ani neobtěžovaly devastovat zemi. Kolem stovky nejmladších a nejstarších členů kmene Selesů již zemřelo a dalším asi čtyřem stovkám hrozila smrt hladem.
U kmene byla vybudována křesťanská misijní stanice, kterou vedl Carlos Sesquesque. Carlosovi a jeho rodině hrozila stejná katastrofa jako celému kmenu, protože neexistovala možnost, jak přejít vyprahlou krajinu.

Jednoho rána pohřešovali Sesquesqueovi svou pětiletou dcerku Ritu. Báli se, že se ztratila v okolních křovinách, a tak se celý kmen připravoval, že ji půjdou hledat. Avšak ještě než vyrazili, objevila se holčička ve vesnici. V ruce nesla dřevěnou misku a něco z ní jedla. Když se jí otec zeptal, co to jí, odpověděla, že je to mana, ,,jakou jedl Mojžíš. '' Potom odvedla hladové vesničany o pár set metrů dál, do místa porostlého křovinami. Každý keř, a dokonce i země tu byla pokryta poživatelnou hmotou, podobnou medu. Oblast o rozloze asi jednoho akru se každou noc znovu a znovu zaplňovala tou nebeskou manou.
Holčička mohla vysvětlit jenom to, že měla hlad a že se modlila o něco k jídlu-stejně jako Mojžíš. Jak se jí ale podařilo najít tyhle medové křoviny, to se nikdy nikdo nedozvěděl...., ale byly tam den po dni a celá vesnice z nich žila, dokud opět nepřišel déšť. Reverend E. L. Cardy z Kapského Města odnesl sklenici této medové substance do města k prozkoumání. Bylo mu řečeno, že je to nějaký druh medu-ale jak se dostal do oněch křovin v takovém množství, to nikdo neví.

  • Autor: Frank Edwards
  • Název knihy: Frank Edwards Záhadný svět – Největší záhady světa.
  • Rok vydání: 1994
  • Číslo vydání: první
  • Nakladatelství: Dialog
  • Počet stran: 200
  • Redakce: Oldřich Škrbel a Roman Karpaš.zpět na hlavní přehled záhad světakartářka Sandra

Výklad karet - Sandra

MLM lidé.cz - databáze kontaktů na lidi, kteří se zajímají o MLM

Tarot zdarma


Výklad karet - SandraWebZdarma.cz