Výklad karet - SandraObchodní podmínky

- - - - -


copyright © 2007- 2024
Websluzby.eu

Největší záhady světa - Záhada rudé skvrny.


Jupiter není jen největší planetou naší sluneční soustavy, je také její nejjasnější planetou. Dokonce i za pomoci skromného malého dalekohledu můžeme uvidět Jupiter jako kotouč se slabými barevnými skvrnami...a za jasné a klidné noci můžeme spatřit podívanou, která v naší sluneční soustavě nemá obdoby-proslulou Jupiterovu skvrnu.
Jupiter je gigant větší než průměr Země. Veliká oválná rudá skvrna je na pozadí planety jasně viditelná. Vědci tvrdí, že Jupiter je obrovská masa zmrzlých plynů, obklopená mraky, jejichž složení vylučuje přítomnost života...alespoň v té formě, v jaké ho známe tady na Zemi, což je zase něco jiného.
Ona rudá skvrna poblíž ledového rovníku Jupiteru pokrývá oblast o rozloze dvou a půl milionu čtverečních kilometrů-alespoň to říkají pánové, kteří tvrdí, že jsou schopni takové věci zaměřit. Jestli je jejich odhad správný, znamená to, že tahle jediná skvrna na Jupiteru je větší než všechny kontinenty Země dohromady.
S touhle atmosférou...z čeho se asi skládá ona rudá skvrna? Je to nějaká substance, která se tam srazila, nebo je to nějaká forma života, které se daří v mrazivé atmosféře?
Tahle otázka nás přivádí k další záhadě Jupiteru. Jeho nejvýznamnější znamení-největší rudá skvrna-je jasně viditelná již od roku 1949. Planeta rotuje a otočí se kolem své osy každých deset hodin...., ale ta velká rudá skvrna se neotáčí. To znamená, že je to cosi na Jupiterově nebi...obrovský rudý ovál, který zůstává zafixovaný směrem k nám jako oko ďábla. Další nerozluštitelná záhada vesmíru. Možná, že až jednou budeme umět pořídit fotografie z místa vně naší vlastní atmosféry, podaří se nám najít odpověď na největší záhadu největší planety sluneční soustavy.

  • Autor: Frank Edwards
  • Název knihy: Frank Edwards Záhadný svět – Největší záhady světa.
  • Rok vydání: 1994
  • Číslo vydání: první
  • Nakladatelství: Dialog
  • Počet stran: 200
  • Redakce: Oldřich Škrbel a Roman Karpaš.zpět na hlavní přehled záhad světakartářka Sandra

Výklad karet - Sandra

MLM lidé.cz - databáze kontaktů na lidi, kteří se zajímají o MLM

Tarot zdarma


Výklad karet - SandraWebZdarma.cz