Výklad karet - SandraObchodní podmínky

- - - - -


copyright © 2007- 2024
Websluzby.eu

Největší záhady světa - Z jasného nebe.


Nevím o podivnějším pravdivém příběhu, než je ten o náhlé a dramatické události, která ukončila občanskou válku v Nikaragui. Psal se rok 1907, a jak se v zemích Latinské Ameriky nezřídka stává, militantní skupina vzbouřenců si chtěla za každou cenu prostřílet cestu k moci.
Rebelové dosahovali pod vedením bystrého generála Pabla Castilliana značných úspěchů. Castilliano měl dostatek zbraní, spoustu peněz a vynikající vojenské vzdělání.
Generál Castilliano a jeho spojenci již měli konečně vítězství na dosah. Vládní oddíly byly poraženy dvakrát rychle za sebou, mnoho vojáků dezertovalo a ti ostatní byli připraveni okamžitě zahodit zbraně, kdyby to snad vypadalo, že vzbouřenci opět zvítězí. Oddíly generála Castilliana byly strategicky umístěny podél horského hřbetu, odkud bylo dobře vidět na pozice nepřátel. Útok, který měl přinést konečné vítězství, byl naplánován na úsvit příštího dne. Generál Castilliano popřál svým stoupencům dobrou noc a odešel do svého stanu, aby si do diáře zaznamenal události dnešního dne. Okolo desáté hodiny sfoukl svíčku a uložil se do postele.
O několik minut později byl náhle celý tábor ozářen jakoby gigantickým plamenem. Z jasné oblohy se řítila plamenná koule-a mířila přímo na tábor. Vyděšený strážný před generálovým stanem zařval a vrhl se k zemi.
Ohnivá koule udeřila přímo do stanu generála Castelliana a účinkovala jako dynamit. Tam, kde stan stál, zůstala jen tři metry hluboká a pět metrů velká jáma. Generál zemřel okamžitě. Jeho strážný žil ještě dva dny-dost dlouho na to, aby potvrdil, že to opravdu byla ohnivá koule z oblohy, jak tvrdili ostatní strážní. Později se ukázalo, že mluvili pravdu-v jámě, která po výbuchu vznikla, se našly kusy rozbitého meteoritu.
Generálova náhlá smrt a hlavně neslýchaný způsob, jak k ní došlo, naprosto demoralizovaly jeho vojáky. Pochopili to totiž jako znamení, že upadli v nebi do nemilosti, a celé povstání se přes noc zhroutilo. Až do dnešního dne je to jediný případ, kdy byla válka ukončena přímou intervencí nebeského tělesa.

  • Autor: Frank Edwards
  • Název knihy: Frank Edwards Záhadný svět – Největší záhady světa.
  • Rok vydání: 1994
  • Číslo vydání: první
  • Nakladatelství: Dialog
  • Počet stran: 200
  • Redakce: Oldřich Škrbel a Roman Karpaš.zpět na hlavní přehled záhad světakartářka Sandra

Výklad karet - Sandra

MLM lidé.cz - databáze kontaktů na lidi, kteří se zajímají o MLM

Tarot zdarma


Výklad karet - SandraWebZdarma.cz