Výklad karet - SandraObchodní podmínky

- - - - -


copyright © 2007- 2024
Websluzby.eu

Největší záhady světa - Obrazy lásky a nenávisti.


V Bucksportu ve státě Maine můžeme až dodnes spatřit připomínku dní, kdy byla Nová Anglie zmítána šílenstvím honů na čarodejnice.
V kdejaké obci byli v té době lidé pronásledováni pro údajné čarodějnictví a plukovník Jonathan Buck, zakladatel Bucksportu, se rozhodl, že jeho obec nezůstane v tomto směru pozadu. ,,Bucksport,'' prohlásil plukovník, ,,také ztrestá své čarodějnice.''
Obvykle jsou čarodějnice představovány jako staré ženy s vystouplou bradou a neobvyklými zvyky a plukovníkovi netrvalo dlouho podle toho popisu najít svou první oběť. Žena sice tvrdila, že je nevinná, ale to plukovníka nezajímalo. Pracovala pro ďábla, hlásal, a její zapírání a lži pouze umocňují spáchané zločiny. Musí být mučena, dokud se nepřizná.
Když ani několikahodinové týrání nepřimělo ženu k přiznání, rozkázal plukovník-unavenou hrou na kočku a na myš-aby ubohou stařenu popravili.
Žena byla až do konce při vědomí a s posledním výdechem proklela plukovníka i jeho ďábelské společníky. Zároveň prohlásila, že až plukovník zemře, ponese jeho náhrobní kámen otisk její nohy na důkaz, že popravil nevinnou ženu.
Plukovník na hrozbu nikdy nezapomněl, a když zemřel, snažili se jeho pozůstalí důsledně dodržet plukovníky pokyny, aby jeho náhrobní kámen byl bez jediné chybičky a perfektně vyleštěn. Každý musel vidět, že je-jak sám plukovník zaživa požadoval: ,, Bez chyby a bez poskvrnky.''
A takový náhrobek plukovník i dostal-dva měsíce po jeho smrti byl na hrob umístěn velice impozantní monument. Sněhobílý kámen se odlišoval svou velikostí od okolí tak, jak příslušelo zakladateli obce a jednomu z jejich nejzámožnějších občanů.
Jako první si změny všiml hrobník. Upozornil na to pastora a ten přivedl Buckovy příbuzné. Na náhrobku se zcela jednoznačně objevil nevýrazný obrys ženské nohy. Den ode dne byl zřetelnější. Příbuzní povolali kameníka a ten náhrobek obrousil a pečlivě z něj odstranil nepříjemnou připomínku, že ona stará žena zemřela vinou plukovníka Bucka.
Za několik týdnů se však otisk nohy na náhrobku objevil znovu a přitahoval k sobě zástupy zvědavců. Buckovi pozůstalí nechali tedy kámen odstranit a nahradit jiným. Jejich námaha byla marná, na novém náhrobku se také brzy objevil otisk ženiny nohy. Když se to stalo, Buckovi pozůstalí další dva pokusy o jeho odstranění vzdali.
Ten kámen je tam dodnes-otisk také-a neustále nám připomíná období pomatenosti naší historie a roli, kterou v něm sehrál plukovník Buck.

Robert L. Musgrove byl železniční inženýr, který zahynul při srážce vlaků roku 1904. Byl pochován na hřbitově metodistického kostela u Musgrove Chapel v kraji Fayette v Alabamě.
V době své smrti byl Musgrove zasnouben s mladou dámou z Amory ze státu Mississippi. Ta ještě několik měsíců po pohřbu navštěvovala pravidelně hrob zesnulého Roberta a vždy poklekla k dlouhé, často až hodinové modlitbě. Co se s ní nakonec stalo, to nevíme.
Náhrobní kámen na Musgrovově hrobě působením povětrnostních vlivů postupně tmavnul. Kolem roku 1960 si lidé začali všímat, že na dva a půl metru vysokém náhrobku se pomalu rýsuje obraz mladé ženy. Obraz byl zřetelně světlejší než zbytek ztmavlého kamene a kolem roku 1963 byl již natolik výrazný, že ho bylo možno spatřit i ze silnice vedoucí kolem kostela.
Obraz znázorňuje mladou ženu ve svatebních šatech. Dá se na něm rozeznat účes, a dokonce i řasy. Ruce jsou poněkud nevýrazné, ale vypadají, jako by v nich žena něco držela. Lidé, kteří ten náhrobek znají, jsou přesvědčeni, že s postupujícími léty je obraz stále zřetelnější. Kdo je zvědavý, může ten podivný náhrobek spatřit na vlastní oči, když asi pět kilometrů za Winfieldem v Alabamě zabočí ze státní silnice číslo 13 západně na Musgrove Chapel Road.
Obraz na náhrobním kameni Roberta Musgrova je přežívající připomínkou lásky, která byla ztracena, ale nikoli zapomenuta.

Již přes padesát let vrtá lidem hlavou případ náhrobku na starém hřbitově ve Wiliamstonu v Severní Karolíně. Nese jméno Jamese W. Huffa a datum pohřbu 13. řijna 1901. Je na něm také do hloubky vyleptaný obraz koňské hlavy ? což je vzhledem k okolnostem Huffovy smrti jistě pozoruhodné. Huff svého koně velice miloval a podle toho se o něj také staral. Jednoho večera ho zapřáhl do lehkého kočáru a vydal se na projížďku. Následujícího rána bylo jeho tělo nalezeno vedle převráceného kočáru na opuštěném místě vedle polní cesty. Kůň zmizel a nikdy nebyl nalezen.
Asi dva měsíce po Huffově smrti si kdosi všiml, že na jeho náhrobku objevil nevýrazný obrys koňské hlavy. Postupem času se obrys stával stále zřetelnější a během jednoho roku byl tak jasný, jako dnes. V kameni nejsou žádné praskliny, které by mohly nějakou náhodou tenhle podivuhodný obraz vytvořit, žádné barevné skvrny ani škrábnutí. Jenom temný obrys koňské hlavy, který přes všechny ničivé vlivy slunce a deště již přetrvává déle než půl století.

  • Autor: Frank Edwards
  • Název knihy: Frank Edwards Záhadný svět – Největší záhady světa.
  • Rok vydání: 1994
  • Číslo vydání: první
  • Nakladatelství: Dialog
  • Počet stran: 200
  • Redakce: Oldřich Škrbel a Roman Karpaš.zpět na hlavní přehled záhad světakartářka Sandra

Výklad karet - Sandra

MLM lidé.cz - databáze kontaktů na lidi, kteří se zajímají o MLM

Tarot zdarma


Výklad karet - SandraWebZdarma.cz