Výklad karet - SandraObchodní podmínky

- - - - -


copyright © 2007- 2024
Websluzby.eu

Největší záhady světa - Neuvěřitelný příběh Josiaha Wilbargera.


Ve státě Texas stojí pomník, který oslavuje čin rozhodné ženy-a sen, který ten čin inspiroval.
Josiah Wilbarger byl učitel a v roce 1833 žil v Texasu v městečku La Grange. V době, kdy ho potkal následující neuvěřitelný zážitek, byl zrovna na návštěvě u přítele Reubena Hornsbyho, který žil na farmě blízko místa známého dnes jako Austin.
Wilbargerovi se zalíbila myšlenka usadit se poblíž Hornsbyho, ale napřed se chtěl porozhlédnout po okolí a vybrat si k farmaření dobrý pozemek. Jednoho rána tedy spolu se čtyřmi dalšími muži vyrazil na obhlídku. Ujeli sotva několik kilometrů, když spatřili osamělého indiána, který je pozoroval z nedalekého skalního útesu. Když indián nereagoval na jejich přátelské pozdravy, rozhodli se zjistit, co je zač. Indián opustil útes se svými pěti pronásledovateli v patách. Během několika minut se jim však ztratil mezi zakrslými cedry, kterými zde byly kopce prorostlé.
Muži se vrátili k blízkému potoku, napojili koně, uvázali je a sami ulehli do trávy-za daných okolností to byl dost hloupý nápad. Jen o chvíli později byli přepadeni indiány, kteří se na ně vrhli z okolních křovin.
Dva z Wilbargerových společníků byli na místě mrtvi-dřív než si vůbec uvědomili, co se děje. Druzí dva běloši vyskočili na nohy, vypálili na ječící útočníky několik ran a zmizeli v nedalekém hustém porostu. Wilbarger byl zasažen dvěma šípy do zad, ale přesto se mu podařilo své dva společníky následovat. Vtom se však ozvala rána z ručnice, Wilbarger se zapotácel a z hrdla mu začala crčet krev. Padl svým dvěma společníkům k nohám a ti, protože byl očividně mrtev, ho tam nechali, měli co dělat se svou vlastní záchranou.
Indiáni okradli a zohavili těla dvou mužů, kteří byli zabiti první, a když přišli k Wilbargerovi, svlékli mu šaty a skalpovali ho. Přes všechnu brutalitu a utrpěná zranění v něm však stále blikala jiskřička života. Zřejmě tam ležel v bezvědomí několik hodin, protože když se probral, byla tma. Byl celý zakrvácený a tak zesláblý, že nebyl schopen postavit se na nohy. Byl nahý, a tak kdykoli se odplazil z ochrany křovin, profoukl ho studený vítr natolik, že cvakal zuby. Ale Wilbarger byl odhodlán přežít-odhodlán dostat se k Hornsbyho domu, vzdálenému asi osm kilometrů od místa, kde se probral. Namáhavě se odplazil asi půl kilometru a opět se zhroutil.
A jak tam tak ležel, zraněný a zakrvácený, jen na-půl při vědomí, zažil něco podivného. Bylo to jako sen. Jeho sestra, která žila v Missouri, náhle stála před ním a říkala: ,, Bratře Josiahu, jsi příliš slabý, než abys někam sám šel. Zůstaň, kde jsi, a tvoji přátelé si pro tebe přijdou dříve, než slunce zapadne.''
Wilbarger poprosil sestru, aby s ním zůstala. Ona však jen potřásla hlavou, smutně se usmála a odešla směrem k Hornsbyho farmě.
Wilbargerovým společníkům se podařilo dostat se k Hornsbymu, kde oznámili, že Wilbarger a další dva muži jsou mrtvi. Vzhledem k charakteru Wilbargerových zranění vůbec nepochybovali, že zemřel, a nikdo jim tento závěr nemůže vyčítat.
Tu noc měla paní Hornsbyová sen-živý, příšerný sen. Viděla Wilbargera, jak leží ve špíně pod zakrslým cedrem, celý zkrvavený, nahý, skalpovaný-ale živý. Vzbudila se a usoudila, že je to jen noční můra. Když však znovu usnula, zdál se jí tentýž sen opět. Vzbudila manžela a trvala na tom, aby se vypravil Wilbargera hledat.
Všichni se jí snažili vysvětlit, že se jí podobné sny zdají jen proto, že předchozího dne zažila takovou tragédii, ale paní Hornsbyová se jejich argumenty nedala uklidnit.
Na její naléhání se časně ráno několik mužů pustilo do pátrání, o kterém věděli, že nepřinese žádné výsledky. Pozorně a opatrně zkoumali celou scénu přepadení, až konečně našli Wilbargerovy stopy a nakonec i samotného Wilbargera, opřeného o cedrový pařez, víc mrtvého než živého. Muži ho odnesli k potoku, umyli ho a ošetřili mu rány, jak nejlépe dovedli. Potom ho zabalili do deky a vydali se na strastiplnou cestu zpátky na farmu.
Wilbarger se ze zranění zotavil a žil ještě dlouhých jedenáct let po tomto setkání se smrtí. Jeho záchrana byla přímým důsledkem snu paní Hornsbyové! Nicméně snad nejzáhadnější stránkou celého případu je účast Wilbargerovy sestry, která se mu zjevila za podivných okolností.
Ta totiž zemřela v Missouri několik hodin před tím, než se mu zjevila-těžce zraněnému a namáhavě se plazícímu křovinami Texasu.

  • Autor: Frank Edwards
  • Název knihy: Frank Edwards Záhadný svět – Největší záhady světa.
  • Rok vydání: 1994
  • Číslo vydání: první
  • Nakladatelství: Dialog
  • Počet stran: 200
  • Redakce: Oldřich Škrbel a Roman Karpaš.zpět na hlavní přehled záhad světakartářka Sandra

Výklad karet - Sandra

MLM lidé.cz - databáze kontaktů na lidi, kteří se zajímají o MLM

Tarot zdarma


Výklad karet - SandraWebZdarma.cz