Výklad karet - SandraObchodní podmínky

- - - - -


copyright © 2007- 2024
Websluzby.eu

Největší záhady světa - Nemožná fosilie.


V červnu roku 1877 pracovala skupina čtyř prospektorů na holých kopcích na konci údolí Spring Valley blízko Eureky v Nevadě. Postupovali oblastí krok za krokem a hledali výchozy hornin, které by pozorovaly přítomnost vzácných kovů. Jeden z mužů si povšiml podivného předmětu, který vyčníval z vysoké skalní římsy blízko místa, kde rozbíjel vzorky hornin. Z pouhé zvědavosti vyšplhal na skálu, aby se lépe podíval, a překvapilo ho, že to, co viděl, vypadalo jako lidská stehenní kost, zlomená kousek nad kolenem. Kost byla pevně usazená v hornině, a tak muž zavolal své společníky, kteří mu pomohli uvolit tu vrstvu, která onu zvláštnost obsahovala.
Pomocí malých kopáčků odstranili vrchní část kamenného obalu. Kámen byl tvrdý jako křemen a kosti v něm byly pevně usazeny. Horninou byl temně rudý kvarcit a kosti byly téměř černé. Když odstranili poslední vrstvu kamene, objevila se perfektní kostra nohy včetně chodidla. Muži si samozřejmě ihned povšimli neobvyklé velikosti nálezu. Od kolena k patě měřila noha devadesát sedm a půl centimetru: člověk, kterému patřila, musel být obr.
Kopáči si uvědomili, že našli něco velice neobvyklého. Odnesli nález do Eureky, kde ho vystavili ve výkladní skříni. Doktor, který nález prohlédl, potvrdil, že to jsou kosti bezpochyby lidské, neuvěřitelně staré a jistě obří. Noviny v Eurece o případu několikrát psaly a několik článků bylo potom zveřejněno i v jiných částech země. Dvě muzea vyslala své zástupce, aby se podívali, nenajdou-li nějaké další části této pozoruhodné kostry, ale všichni odešli s prázdnou. Nebylo tam nic, než tahle provokativní část nohy. Podobná zklamání jsou ve světě archeologie běžná. Na podzim roku 1868, v povrchovém uhelném dole kapitána Lavy blízko Hammondsville v Ohiu, uvolnil horník jménem James Parson rozměrnou vrstvu uhlí, která se sesula na dno dolu a odhalila obrovskou hladkou břidlicovou stěnu. Stěna byla doslova pokryta hieroglyfy, v řádkách vzdálených od sebe asi sedm centimetrů. Okamžitě se tam shlukl dav lidí, všichni chtěli ten zázrak spatřit. Místní badatelé hieroglyfy rozluštit neuměli, a než se na místo dostavili kvalifikovaní odborníci s řádným vybavením, písmena se na vzduchu rozpadla a nápis byl zcela zničen.

  • Autor: Frank Edwards
  • Název knihy: Frank Edwards Záhadný svět – Největší záhady světa.
  • Rok vydání: 1994
  • Číslo vydání: první
  • Nakladatelství: Dialog
  • Počet stran: 200
  • Redakce: Oldřich Škrbel a Roman Karpaš.zpět na hlavní přehled záhad světakartářka Sandra

Výklad karet - Sandra

MLM lidé.cz - databáze kontaktů na lidi, kteří se zajímají o MLM

Tarot zdarma


Výklad karet - SandraWebZdarma.cz