Výklad karet - SandraObchodní podmínky

- - - - -


copyright © 2007- 2024
Websluzby.eu

Největší záhady světa - Plísňová pohroma.


Dvacet pět kilometrů severovýchodně od Winston-Salemu v Severní Karolíně se rozkládá městečko Elkin a pár kilometrů od něj na úzké štěrkové cestě leží farma pana Grady Normana a jeho ženy. Do novin se manželé Normanovi dostali následkem podivné pohromy, která v létě roku 1961 postihla jejich domov.
Od souseda, který prodával dům a opustil potom Severní Karolínu, koupili Normanovi kus linolea. Řádně ho umyli a pokryli s ním podlahy ve dvou místnostech svého domu. Krátce poté zjistila paní Normanová, že má potíže s dýcháním a že trpí něčím, co vypadá jako senná rýma. Doktor jí poradil, aby se zbavila všech péřových pokrývek a polštářů, což paní Normanová udělala, aniž by se její zdravotní stav jakkoli zlepšil. Potom začal stejnými příznaky trpět i pan Norman ? a oba si všimli, že jejich problémy jsou nejakutnější v místnostech, kde na podlaze leželo nové linoleum. Když linoleum nadzvedli, objevili tlustou vrstvu šedozelené plísně. Pan Norman okamžitě veškeré linoleum strhl a odnesl ho do stodoly. Pak postižená místa vydrhli rýžákem, horkou vodou s detergentem a nakonec celé linoleum natřeli šelakem v naději, že šelak zlikviduje zbytky plísně, které snad přežily předchozí očistu.
Jejich naděje však byly marné. O dva dny později se již šedozelená plíseň objevila i na dřevěném zařízení domu a na oblečení. Z koberce se stala hromada plísně, ze které se zvedal dusivý oblak, kdykoliv po něm přešli. Stěny zcela změnily barvu ? plíseň se na nich rozrostla téměř přes noc. Při styku s kůží způsobovala plíseň nepříjemné svědění a pálení.
Obležení manželé se statečně bránili za pomoci čpavkových čističů, nejrůznějších detergentů a hory sprejů. Všechno marné ? všudypřítomné plísni jako by jejich snaha jenom prospívala. Vzdorovala slunci, i čerstvému vzduchu. Rozlezla se po obrazech na zdech a pronikla na stránky rodinné bible. Pohovky a postele byly zničeny během několika hodin poté, co se na nich plíseň poprvé objevila. Vyčerpaní Normanovi byli nuceni přestěhovat své věci kus po kuse do předsíně a potom na dvůr. A ti, kteří nábytek napadený plísní přenášeli, byli postiženi trýznivými záchvaty kašle, které trvaly celé hodiny.
Příběh o neštěstí manželů Normanových se roznesl široko daleko a hygienik ze Surry zakázal komukoli vstoupit do domu. Odborníci zjistili, že plíseň se dá zahubit, jestliže se napadené předměty ponoří do karbolové kyseliny. To ale nebylo řešení celého toho hrozného problému, protože tato léčebná kůra by zničila většinu předmětů stejně dokonale jako plíseň sama.
V zoufalém pokusu o záchranu se Normanovi přestěhovali do starého autobusu, kde se snažili přežít , jak to šlo nejlépe. Hygienici se zatím pokoušeli vymyslet, co udělat s domem, který se stal zcela neobyvatelným a možná i nebezpečným lidskému životu. To vše díky šedozelené plísni, která se během několika dní rozlezla po celém domě navzdory člověku a jeho holedbání, že se stane pánem všeho, co se objeví. Na farmě Normanových v Surry County v Severní Karolíně se pánem stala plíseň.

  • Autor: Frank Edwards
  • Název knihy: Frank Edwards Záhadný svět – Největší záhady světa.
  • Rok vydání: 1994
  • Číslo vydání: první
  • Nakladatelství: Dialog
  • Počet stran: 200
  • Redakce: Oldřich Škrbel a Roman Karpaš.zpět na hlavní přehled záhad světakartářka Sandra

Výklad karet - Sandra

MLM lidé.cz - databáze kontaktů na lidi, kteří se zajímají o MLM

Tarot zdarma


Výklad karet - SandraWebZdarma.cz