Výklad karet - SandraObchodní podmínky

- - - - -


copyright © 2007- 2024
Websluzby.eu

Největší záhady světa - Nepotopitelný Švéd.


V námořních kronikách se objevuje mnoho případů, kdy byl někdo během bouře spláchnut z paluby. Je zaznamenáno i několik případů, kdy byl někdo smeten z paluby lodi do moře jednou vlnou ? a druhou vlnou byl zase vyvržen zpět na loď. Ale pro nešťastného námořníka, který spadne přes bort lodi v mlze, v noci, a navíc bez toho, aby si jeho zmizení někdo všiml, je šance na záchranu mizivá ? v podstatě nulová.
Podívejme se teď na neuvěřitelný případ mladého švédského námořníka jménem Per Svahlin a na podivný osud, který ho potkal v noci 28. října 1962. Svahlin držel hlídku na přídi sto osmdesát metrů dlouhé nákladní lodi Horn Crusader. Byla to důležitá služba, protože Crusader proplouval hustou mlhou asi třicet pět kilometrů od Sandra Barbary v Kalifornii a nebezpečí srážky bylo velice reálné. Pět minut před devátou hodinou večer kdosi zjistil, že Svahlin zmizel. Započala okamžitá prohlídka lodi. V devět třicet byl kapitán Alfred Johansen již nezvratně přesvědčen, že mladý Švéd ve tmě a v husté mlze spadl do moře. Bez váhání otočil obrovskou nákladní loď a pokoušel se vrátit stejnou cestou až tam, kde byl Svahlin naposled spatřen při plnění svých povinností. Pro mlhu nebylo možné orientovat se podle hvězd, a tak museli použít pouze navigační radar, jehož signály se odrážely od pobřeží ? a kompas.
Jak dlouho byl Svahlin ve vodě? To nikdo nevěděl, ale ve chvíli, kdy se loď otočila a zahájila průzkum, byl pohřešován již nejméně dvacet minut. Kapítán Johansen si uvědomoval, že Svahlinovy šance jsou minimální, ale byl pro záchranu člena posádky odhodlán zkusit vše.
Mílí si Horn Crusader razil cestu mlhou. Houkali. Poslouchali. Nic neslyšeli. Pět minut po desáté hodině pocítil kapitán silné nutkání pozměnit kurs lodi o sedm stupňů doprava. O několik minut později uslyšela hlídka Svahlinův křik. Byl od lodi vzdálen pouhých třicet metrů, zesláblý, ale ještě živý. Jakýmsi záhadným způsobem navigoval kapitán Johansen svou loď po dráze delší než patnáct kilometrů skrze tmu a hustou mlhu a našel v moři osamělého plavce!

  • Autor: Frank Edwards
  • Název knihy: Frank Edwards Záhadný svět – Největší záhady světa.
  • Rok vydání: 1994
  • Číslo vydání: první
  • Nakladatelství: Dialog
  • Počet stran: 200
  • Redakce: Oldřich Škrbel a Roman Karpaš.zpět na hlavní přehled záhad světakartářka Sandra

Výklad karet - Sandra

MLM lidé.cz - databáze kontaktů na lidi, kteří se zajímají o MLM

Tarot zdarma


Výklad karet - SandraWebZdarma.cz